


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 15 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 11 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 25 A |
| Schedule B | 8541300080 |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 100 µA |
| On-State Current | 4 A |
Stock: 4545
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53059
Ext.Price$0.53059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53059 | $0.53059 |
| 10 | $0.48705 | $4.87050 |
| 25 | $0.44709 | $11.17725 |
| 50 | $0.41040 | $20.52000 |
| 100 | $0.36814 | $36.81400 |
| 300 | $0.33024 | $99.07200 |
| 500 | $0.29624 | $148.12000 |
| 1000 | $0.28104 | $281.04000 |
| 3000 | $0.26662 | $799.86000 |
| 5000 | $0.25294 | $1264.70000 |
| 10000 | $0.24843 | $2484.30000 |
